Cocktail

Safari v Zambii – vydejte se za slony

Zambie je specifická tím, že je z většiny tvořena zvlněnou náhorní plošinou a panuje zde tropické podnebí. Další zajímavostí je pak zdejší safari, které představuje hotové království slonů, ale i mnoha dalších zvířecích druhů – lvů, žiraf, hyen, prasat bradavičnatých nebo psů ušatých. Obdivuhodné jsou i zdejší baobaby či opuncie.

slon_rodina_pijc_vodu_z_eky_v_zambii_1500

Zambie je typickým případem chudé, rozvojové země. Lidé se zde dožívají necelých 40 let a všeobecným problémem je vysoká míra nakažení virem HIV. Zambie je na druhou stranu země velmi poklidná a se svými sousedy nemá žádné konflikty. Její příroda je naprosto okouzlující – do Zambie se jezdí nejen na safari, ale rovněž k jezerům a vodopádům i do rozmanitých národních parků.

Co byste měli vědět o cestování na safari v Zambii

Zambie vám nabídne přírodní bohatství, které se tolik liší od toho našeho. Toužíte-li po zážitcích ve společnosti obdivuhodných atrakcí a v divočině po boku zvířat, Zambie vás nezklame. Podívejte se.

Safari v Zambii se pyšní především slony africkými, medojedy a žirafami zambijskými, ale samozřejmě i dalšími druhy zvířat – k vidění jsou zebry, buvoli, pakoně, lvi, levharti, paviáni, kočkodani, hyeny a antilopy – tyto druhy se stahují k řece Luangwa. Ve vodě pak můžeme spatřit krokodýly a celá stáda hrochů. Zvířat žije v Zambii skutečně požehnaně, například Národní park South Luangwa patří k místům s největší koncentrací zvířat v Africe.

Kolik bude takový výlet stát?

Budete-li se chtít do Zambie podívat na vlastní pěst, což není v případě cestování po Africe ten nejlepší způsob, vyjde vás cesta zhruba na 35 tisíc korun v závislosti na tom, co všechno si budete chtít dopřát. Při cestování s cestovní kanceláří, která se postará o vše, co budete potřebovat, vyjde cesta na 95 tisíc korun. Komfort takové cesty je však nevyčíslitelný.

Co je v Zambii k vidění

K nejvyhledávanějším cílům kromě safari patří Viktoriiny vodopády, jedny z největších vodopádů na světě. Jejich šířka je 1 800 m a vysoké jsou 120 m. Svůj název získaly po britské královně Viktorii. Dalším oblíbeným místem je jezero Tanganika, rozlohou druhé největší africké jezero a nejhlubší jezero na tomto kontinentu. Při výletu do hlavního města Lusaky nezapomeňte nakouknout na tradiční africké trhy.

Jaké očkování potřebujete

Při cestování do Zambie byste měli být očkováni proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, tetanu a vzteklině (to pro případ, že budete pobývat ve volné přírodě). Na území Zambie jsou oblasti, kde se vyskytuje malárie, obvykle rezistentní vůči chlorochinu. Při pobytu delším než 4 týdny zvažte očkování proti choleře.

Jak získat víza

Vízum do Zambie se uděluje maximálně na 90 dnů, ovšem po 30 dnech je nutné požádat cizineckou policii o prodloužení. Získat se dá v České republice na zastupitelských úřadech Zambie nebo na mezinárodním letišti či hraničním přechodu v Zimbabwe. Cena víza začíná na 50 USD.

O víza k jiným než turistickým účelům je nutné zažádat na Velvyslanectví Zambie v Berlíně, pod nějž oblast ČR v tomto ohledu spadá.

Nejlepší safari parky a lokality v Zambii

Partneři

ESO travel

Vyberte si zájezd na safari v Africe od specialisty - cestovní kanceláře ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@safarivafrice.cz