Cocktail

Po safari na luxusní Zanzibar

Když během dobrodružných safari výprav do nitra Tanzánie zatoužíte po krásné pláži, není nic jednoduššího, než vyrazit na Zanzibar. Tenhle malebný ostrůvek se pyšní nejkrásnějšími plážemi ve východní Africe a navíc tu můžete obdivovat i starou čtvrť, která je součástí světového dědictví UNESCO. Místo, kde se narodil Freddie Mercury, vás okouzlí a učaruje vám stoprocentně exotickou atmosférou.

Pláž Nungwi s loďkami na Zanzibaru.

Hlavním důvodem, proč sem jezdí většina návštěvníků, je fenomenální podmořský svět s barevnými korály. Luxus se vším všudy pak očekávejte na plážích v Nungwi. Kokosové palmy tu lemují bílý pruh písku podél přepychového moře a horké africké slunce se odráží na jemných vlnkách. Podobně krásná místa ale můžete najít také v sousední Keni.

Více se o pobytech na Zanzibaru najdete tady - zájezdy Zanzibar.

Bílé pláže v Keni

Pokud cestujete za africkým safari do Keni, pořádný relax vám po dobrodružství nabídnou vody Indického oceánu, omývající písečné pláže. Kolem tiše šumí kokosové palmy a vy si říkáte: „Ráj?“ Skoro – to je tvář Keni, kterou málokdo zná. Největším lákadlem je samozřejmě safari, jenže Keňa může nabídnout i perfektní podmínky pro relaxační dovolenou. Najdete tu přepychové hotelové resorty, které jsou moderní, mají veškeré zázemí a jsou ideální i pro rodiny s malými dětmi. Dětem zde nehrozí žádné neočekávané nebezpečí od divokých zvířat. Pláže jsou čisté a pozvolné, jemný písek příjemně hřeje a azurové moře láká k potápění či šnorchlování. Pokud přemýšlíte, kam vyrazit po safari v Africe, pak rozhodně zařaďte přímořské rezorty v Keňi na první pozice.

Korálový útes je možné prozkoumat i bez ponoru – během odlivu tu voda ustoupí až k samotné hranici korálů. Nádherná podívaná se pravidelně opakuje a vy tak nasbíráte ještě víc mořských mušlí než kdy předtím. Milí lidé, kteří vám vyjdou ve všem vstříc a pohodová, uvolněná atmosféra, to je hlavní devíza dovolené v Keni.

Nejlepší plážová letoviska v Keni

  • Nyali
  • Bamburi
  • Malindi
  • Diani Beach

Konkrétní zájezdy do těchto míst lze pro inspiraci najít zde - zájezdy Keňa.

Partneři

ESO travel

Vyberte si zájezd na safari v Africe od specialisty - cestovní kanceláře ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@safarivafrice.cz