Cocktail

Proč jet na safari?

Koketujete s nápadem vidět pravé africké safari, ale ještě pořád trochu váháte? K tomu, abyste si během chvilky udělali jasno, existuje hned několik důvodů a neotřesitelných argumentů.

Uvidíte zvířata v přirozeném prostředí

Určitě vás čas od času napadne, že byste potřebovali na chvilku „vypnout“ a změnit prostředí. Věřte, že safari v Africe je skvělým řešením – místo domů a aut budete mezi stromy a rozsáhlými savanami, místo neustále naštvaných lidí budete sledovat přirozeně žijící zvířata a stres vám tu nehrozí – budete v safari na návštěvě, budete dělat túry pěšky nebo se svezete těmi nejkrásnějšími místy autem. Tady není po moderním a uspěchaném světě ani památky.

Jízda mezi zebrami na africké safari.

Velká pětka

Výprava na safari bude jistě výletem, na který do konce života nezapomenete. Jedním z důvodů, proč sem jet, nebo lépe řečeno highlightem každé takové výpravy, je vidět Velkou pětku, tedy pětici zvířat, které je podle lovců nejtěžší ulovit. Jde o slona, lva, levharta, buvola a hrocha. Zahlédnout všechna zvířata z Velké pětky může být váš pomyslný cíl. I kdybyste ho ale náhodou nesplnili, odvezete si ze safari nádherné zážitky, o něž se postarají jiné zvířecí druhy.

Svoboda pohybu, ale i možnost naplánovat full servis

Kromě toho, že budete pozorovat naprosto spontánní a nepřipravený „program“, si můžete v safari užít i neobvyklé ubytování s nenapodobitelnou atmosférou. Navíc nemusíte skoro nic řešit – buď za vás všechny náležitosti vyřeší cestovní kancelář, nebo si v safari domluvíte full servis sami. Vyjížďka se uskuteční se zkušeným řidičem a průvodcem, který vám ukáže ta nejkouzelnější zákoutí.

Adrenalin, u kterého jste ale pořád v bezpečí

Snad nikde jinde na světě si neužijete tolik adrenalinu, při kterém budete stále v bezpečí. Spatřit v přirozeném prostředí lva nebo tygra, když ho od vás nedělí průhledné stěny jako v zoologické zahradě, vám rozhodně hladinu adrenalinu v krvi zvedne, ale na druhou stranu budete v bezpečí auta a se zkušenou osobou, která ví, jak se chovat a co dělat, aby vás v pořádku dovezla zpět.

Kromě pozorování zvířat si zajisté užijete i pozorování samotné divoké přírody, která je tak krásná a tolik vzdálená tomu, na co jsme z Evropy zvyklí. Jestli někde prožijete „balzám ducha“, tak věříme, že v africké safari.

Nejvyhledávanější destinace pro pozorování zvířat v Africe je Tanzánie, Keňa a Jižní Afrika.

Partneři

ESO travel

Vyberte si zájezd na safari v Africe od specialisty - cestovní kanceláře ESO travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@safarivafrice.cz